-->

Elmas Nedir Özellikleri Nelerdir

Elmas Nedir Özellikleri Nelerdir

insanlar, doğada bulunan bazı metallere ve taşlara, nadir bulundukları için gerektiğinden çok kıymet vermiştir, bu sebepten ötürü da bazı taşların çok küçük bir parçası dahi çok aşırı büyük paralar karşılığında satılmaktadır. Elmas, bu taşların içinde en kıymetli olarak gösterebileceğimiz taşlardan bir tanesidir. Elmas, mücevher imalinde kullanılması ile beraber sert yapısı sebebiyle farklı alanlarda da kullanımı mümkün olan bir taştır. Dünyada bulunan taşlar içinde sertliği en yüksek olan taş elmastır. Dünyadaki elmas kaynaklarının çok fazla az olması sebebiyle bu taş, değerli taşlar sınıfına girer ve satışı çok büyük paralar karşılığında yapılmaktadır.

Elmas, değerli ve aynı zamanda gösterişli olması itibariyle kadınlara da hediye olarak satın alınan taşlardan bir tanesidir. Bu taş, güzel ve göz alıcı olması haricinde de bu taşın sertliğinden sanayide de faydalanmaktadır. Örneğin mermer ve granit elmas ile kesilir.  Bu noktada düşünüldüğü süre elmas, bizler için hem güzel bir hediye, hanımlar için şık bir takı diğer taraftan da sanayi yönü düşünüldüğünde gerekli bir ihtiyaç olma özelliğini taşır.
Bugün teknolojide gelinen nokta ile laboratuarlarda bazı çalışmalar yapılarak elmasın elde edilmesi olası hale gelmiştir. lakin bu biçimde elde edilen elmaslar yapay oldukları için, sizde bilirsiniz ki hiç bir ürün doğalı gibi yapılamaz ve birebir aynı nitelikli taşımaz yada taşıyamaz diyebiliriz. Bu sebeple bu elmasların fiyatları da düşük olur, bu elmaslar genelde sanayide kullanılır.
Elmas Nedir özellikleri Nelerdir Nerelerde kullanılır başlıklı Yazımızla ilgili Yorumlarınızı Yorum Kısmından Yazabilirsiniz

Get updates in your Inbox
Subscribe