-->

WhatsApp’’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp'da engellendiğimi nasıl anlarım?
WhatsApp'da sürekli konuştuğunuz yada aranızın hafifçe bozuk olduğu biriyle bir süre konuşamadığımızda aklımıza direk gelen sorudur bu. Acaba Whatsapp dan beni engelledi mi? Gelin sorunun cevabına beraber bakalım.
Whatsapp'dan engellendiniz mi öğrenelim ?
Whatsapp da normal şartlarda bilirsiniz ki biri tarafından engellenmediğiniz durumda o kişinin profil resmini, çevrimiçi olup olmadığını veya son görünme zamanını rahatlıkla görebilirsiniz. Ancak bunlardan biri yada bir kaçını görmekte sorun yaşıyorsanız aklınıza onlarca soru gelebilir yada belkide sadece bir soru :)
Bunu whatsapp bize açıkça söylemez ama bunu öğrenmenin farklı yolları elbetteki vardır, kesin sonuçlar vermese bile.WhatsAppta-engelledimi-Engellendiği-mi-Nasil-Anlarim
Sizi engellemeyen bir kullanıcıya mesaj gönderdiğinizde yan tarafında 2 adet tik işareti çıkar, ancak sizi karşınızdaki engellemese dahi bazen bu işaret çıkmayabiliyor. Şüphe uyandırır.
Sizi engellemeyen bir kullanıcının profil fotoğrafı, çevirimiçi durumu ve durum bilgisi tarafınıza gösterilir, eğer engellenmiş iseniz bunları görememezsiniz(parantez içi not eğer kişinin telefon rehberinden silinmiş iseniz whatsapp da bulunan bazı ayarlamalar sebebiyle de profil fotosunu yada durumunu göremeye bilirsiniz)
Konuşmaya çalıştığınız Whatsapp kişisinin profil fotoğrafı eski bir profil fotoğrafına dönmüş ise, ek olarak çevirimiçi olduğunda görmüyor, son görünme durumu hakkında bir bilgi gösterilmiyorsa şüphenizi kuvvetlendirebilirsiniz.
Gönderdiğiniz mesajda 1-2 gün içerisinde halen 2. tik işareti çıkmıyorsa şüpheleriniz yersiz değildir.
Hemen başka bir numara üzerine kayıtlı Whatsapp yüklü telefona sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin telefon numarasını yazın ve kontrol etmeye çalışın. ve unutmayın sizi engelleyen kişiden size hayır gelmez :)
 

 ]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe