-->

Amerika’yı Kim Keşfetti kısaca bilgi

Amerika Kristof Kolomb tarafından keşfedilmiştir. Cenovalı olan Kristof Kolomb gezgin aynı zamanda sömürgecilik düşüncesiyle o dönemde İspanya'da bulunan Katolik Krallığın egemenliğinde olan Atlas Okyanusunu geçerek tam 4 sefer düzenlemiştir.  Seferler sonucunda Kristof Kolomb, Hispanyola Adası ve Yeni Dünya da bulunan İspanyol Kolonizasyonu'nun başlamasını sağlayan kalıcı yerleşimlerin önderi olmuştur.
amerikayi-kim-kesfetti
Günümüzdeki Amerika kıtasına ilk olarak 11. yüz yılda Leif Ericson tarafından Viking seferiyle olmuştur. Ancak o dönemde burasının yeni bir kıta olduğu fark edilemediğinden resmi evraklar üzerinde ilk keşfeden kişi Kristof Kolomb olarak geçmektedir. Amerika kıtasının keşfedilmesi, keşfedilen yeni alanda Hristiyanlık dininin yayılmasında en önemli etken Kristof Kolomb'dur. Batı dünyasının gelişiminde Kristof Kolomb ismi gerçekten çok önemlidir.
 
Doğu Hint Adalarına sefete çıktığı dönemlerde bilinmeyen bir kıta keşfettiğini kimseye hissettirmeyen itiraf etmeyen Kristof Kolomb bu alanlarda yaşayan halka "Hint" anlamına gelen "İndios" demiştir. ve yerli halk ile ilişkilerini kuvvetlendirmiştir.
 
 ]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe