-->

Kimi kimsesi olmamak deyiminin anlamı

Hayatta hiçbir insan kendi hayatını seçme şansına sahip değildir. Bu şekilde dünyaya gelme imkanı da yoktur. Aile veya içinmde bulunduğumuz çevre kesinlikle kendi seçimimiz olamaz.
Çevrede en önemli unsur ailedir. Eğer aileniz arkanızdaysa bir şeyler yaparken o size yeter de artar bile. Çünkü hiç kimse sizi aileniz kadar menfaatsiz ve koşulsuz olarak sevemez, sevmez.
Bazen etrafımızda görürsünüz, öyle aileler vardır ki çok güzel anlaşırlar hatta kimileri imrenir bu duruma kendisi sahip değil ise aynı koşullara bu tarz kişiler çok şanslıdır, aileler koruyucu ve destek çıkıcı işlevi görürler böyle bir ailede herhangi bir bireyin başına bir olay geldiğinde hepsi kenetlenip bir olabilirler.
Ama bazı aileler vardır ki ne yazıkki, aile fertlerinin birbirlerinden haberi bile olmaz çoğu zaman kimse kimseyle ilgilenmez. Buda insanları zor duruma sokmaktadır cünkü insanlar ailelerinden destek almaktadır. Eğer bir insan ailesinden destek alamıyorsa çevresinden arkadaşlarından ne kadar destek alsada boştur. Bu tarz insanlar için “ Kimi kimsesi olmamak” deyimi kullanılmaktadır. Bunun sebebi bu insanların savunmasız ve kimsesiz olmasıdır]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe