-->

Hayvan sevgisi hakkında kompozisyon

Hayvanlar ile insanların ilişkisi çok farklıdır. Hayvanlar onca yemeğe karşı sadece insanlara karşı sadık olurlar, kimi zaman hayvanların etinden sütünden faydalansa da insanlar bir muhabbet kuşu yada bir köpek insanlara çok şey veremez ama insanlara çok iyi bir dost olabilir çünkü çıkar ilişkisi taşıyamazlar, bu nedenle bir çok insanın en iyi dostları hayvanlar olabilmektedir.
hayvan-sevgisi-hakkinda-komposizyon
Eğer bir sokakta hayvanlara zülum edildiğini görüyorsanız, o sokakta eksik yanlış bir şeyler var demektir. Hayvan sevgisi her zaman ağır basmalıdır. Bu konuda ünlü düşünür Goethe’nin ““Bir semtin sokak hayvanları sizden kaçmıyorsa orada yaşayın çünkü komşularınız güzel insanlardır.” Diyerek olayı özetlediği bir de sözü bulunmaktadır. Çünkü hayvanların dili ağzı yok duygularını derdiniz bize anlatamaz, beraber paylaştığımız dünyada bizden tek istedikleri bir tutam mama yada yiyecek bir şeyler bir kap su karşılığında bize sadık olup hem güzel bir koruyucu, güzel bir arkadaş, dost olabilirler.
Kısaca; hayvan sevgisi bizce sosyal bir ihtiyaçtır. Sokaklarda bulunan bakıma muhtaç hayvanlara elimizden geldiği kadar sevgimizi göstermeli onları korumalıyız. Hayvanları sevmeyen bir insanın içinde sevgi namına bir şey olmadığını söyleyebiliriz.]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe