-->

Dost İle Ye İç Alışveriş Etme Kompozisyon

Dilimizde pek çok atasözü bulunur. Bu atasözlerinden bir tanesi de dost ile ye, iç alışveriş etme atasözüdür. Dost ile ye iç alışveriş etme atasözünde değinilmek  istenilen, insanların dostları ile maddi ilişkiler içerisine girerken dikkatli olmaları mümkünse maddi ilişkilerden kaçınılması gerektiği anlatılmaya çalışılıyor. Peki neden ? Çünkü içine para giren dostluklar bu maddi ilişkiden olumsuz etkilenebilmektedir.
Kişi iyi gününde de kötü gününde de dostları ile birliktedir. Bu dostluklar kolay gelişmediği gibi kolay da terk edilmemelidir. Ama kişi dostları ticaret yaptığında veyahut aralarında para söz konusu olduğunda bu dostluk kolayca yok olabilir. Nedense günümüzde insanlar maddiyata büyük önem vermektedir ve bu verilen önem bazen insanların manevi taraflarını da zarara uğratabilmektedir. Bu nedenle atalarımız tecrübelerine dayanarak dost ile ye iç alışveriş etme atasözünü kullanmışlardır.
Dostluk çok güzel bir kavramdır, her insan dostları ile birlikte bu hayatın tadını çıkarır. Ancak dostluk ilişkilerine maddi durumların karıştırılmaması gerekmektedir çünkü bu maddiyata dostlukların bozulmasına sebep olabilir. Atalarımızı dinlemek bizim en temel görevimizdir.
Get updates in your Inbox
Subscribe