-->

Yeni Nüfus Cüzdanları (Kimlik Kartları) Ne Zaman verilecek


Yeni kimlik kartları ne zaman alınacak, yeni kimlik kartları ne zaman dağıtılacak, yeni nüfus cüzdanları ne zaman veriliyor , yeni ehliyetler ne zaman alınacak, yeni ehliyet almak kaç para olacak ayrıntılar haberimizde....


Bakan Muammer GÜLER bu konuda yaptığı açıklamada söyle konustu" Uluslar arası kurallar kapsamında çipli ve gelişmiş güvenlik önlemleri yer alacak kartlar yeni yılın girmesine mütakiben 3 yıllık zaman dilimi içerisinde tüm vatandaşlara verilecek.  Ayrıca yeni sürücü belgeleri de baskı merkezinin basımı tamamlamasının ardından Gölbaşı Emliyet Müdürlüğü tarafından vatandaşların  adreslerine postalanacak" dedi
Bakan 2014 de verilmeye başlanacak olan yeni kimlik kartlarının 2014 de bi bölümü 2015 de bi bölümü ve 2016 da bi bölümü olmak üzere 2016 yılı sonuna geldiğimizde bu kimlik kartlarını almayanın kalmayacağını belirtti.


Yepyeni Ehliyetler(Sürücü Belgeleri)


Ayrıca yaptığı açıklamada Güler, yeni verilecek sürücü belgelerinin tüm özellikleriyle Avrupa Birliği belgeleriyle eş şekil içerik bakımından aynı olacağını kaydetti.


Sürücü belgelerinin Gölbaşı’ndaki Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı baskı merkezinde basılıyor diyen Güler, “Hazırlanan belgeler, barkod özelliği de gösteriyor, çipler kaldırılacak ve yerine barkod sistemi uygulanacak. Bu belgeler bu Emniyet Müdürlüğünce kişilerin adreslerine iletilecek.” dedi.


Yeni Kimlik Kartları hakkındaki Düşüncelerinizi aşağıda yorum yaparak bizimle paylaşa bilirsiniz

]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe