-->

Üniversite Ön Kayıt Tarihleri Ne zaman 2013-2014Üniversitelere kesin kayıtlar 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak. Ancak bu kesin kayıtlardan önce birçok üniversite ön kayıt almaktadır. Ön kayıt alınmasının amacı, kesin kayıt sırasında hem aday için hem de üniversite öğrenci işleri için kolaylık sağlanmak istenmesidir.

Üniversitelerin Ön kayıt Tarihleri Ne Zaman


2013 yılı üniversite ön kayıt tarihi ne zaman diye sorular gelmekte. Üniversite adayları kazandıkları üniversitenin resmi internet sitesini takip etmelidir. Her üniversitenin ön kayıt tarihi birbirinden farklı olabilir ancak genel olarak 15 Ağustos gibi başlayacaktır.Üniversite ön kayıt esnasında adaydan T.C kimlik numarası, doğum tarihi vb. bilgiler istenecektir. Yine üniversitenin sitesinde belirtilen banka hesaplarına varsa öğrenim ücretleri yatırılacak ve kesin kayda öyle gelinecektir. Ön kayıt üniversite kaydı anlamına gelmemektedir. Kesin kayıt mutlaka yapılmalıdır.


Üniversite ön kayıt tarihleri ve şartları ile diğer bilgileri üniversitenizin resmi web sayfasından takip edebilirsiniz.


]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe