-->GS ne zaman son eriyor. Kartlı Geçiş Sistemi KGS ne zaman bitiyor bu konuda son uyarılar bu sayfada. KGS 31 Ocak 2013 tarihinde sona eriyor.  Şubat ayından itibaren otoyol ve köprülerdeki KGS gişeleri tamamen kalkacak, sadece OGS ve HGS gişeleri kalacak. HGS’ye temelli geçiş için son günleri sayarken ; hâlâ 10 Milyonun üzerinde KGS abonesi bulunması halkımızın ne kadar duyarsız olduğunu gösteriyor.
17 Eylül 2012 tarihinden itibaren kullanıma açılan HGS abone sayısı 1 Milyon 300 bin civarına ulaştı. Ancak 14 Milyonluk KGS abone sayısı düşünüldüğünde bu sayının ne kadar yetersiz olduğu açıkça görülüyor. Şubat ayındaki geçişlerde KGS tamamen kalkacağından sürücülerin sorun yaşamamaları bakımından 31 Ocak 2013 tarihine kadar HGS cihazlarını temin etmeleri gerekiyor. KGS kartınızı otoyol ve köprü girişlerindeki PTT gişelerinden HGS kartıyla değiştirebilirsiniz.


Peki KGS ne zaman bitiyor ? Sürücülerin 31 Ocak 2013 tarihine kadar HGS kartlarını temin etmeleri gerekiyor. Çünkü Şubat ayının ilk gününden itibaren KGS gişeleri tamamen kalkmış olacak.


15 Ocak 2013


]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe