-->

2013 SBS Soruları


2013 SBS sınavı , haziran ayının ilk haftasında yapılacak. 2013 SBS’ye girecek olan öğrenciler sitemize 2013 SBS sınav soruları nasıl olacak. SBS (Seviye Belirleme Sınavı) 2013 zor mu olacak kolay mı şeklinde sorular yöneltiyorlar. Bizler de bu sayfadan 2013 SBS ile ilgili son gelişmeleri aktaracağız.


2013 SBS'de Sistem Değişiyor


2013′te uygulanacak SBS’de okul puanları her şeyi değiştirebilir okul puanları sınav sonuçlarını büyük oranda etkileyecek. Yabancı dil testinde puanlama değeri artırıldı , puanı en yüksek olan test  herzamanki gibi Matematik.


Daha önceden 6-7 ve 8. sınıflar sınava girerken bu sene sadece 8. sınavlar bu sınava girebilecek. Sistemde önemli değişiklikler var. Puan hesaplamasında kullanılan test ağırlık katsayıları ile puan hesaplama yöntemi tamamen değişecek. Yabancı dil testinin ağırlık katsayısı 1′den 2′ye yükseldi. Yeni uygulamada okul puanlarının önemi ve ağırlığı çok artıyor.Sınav soruları Görsel Sanatlar,Teknoloji ve Tasarım, Müzik ve Beden Eğitimi dışındaki zorunlu derslerden oluşuyor. Sınavda yer alacak testler, soru sayıları ve katsayıları çok önemli hale geldi.


2013 SBS Soruları Zor mu Olacak Kolay mı ?


2013 SBS sınavında sıralama önemli olduğu için soruların zor ya da kolay olması öğrenciler açısından aslında çok da önem taşımıyor. Çünkü zor soru herkese göre zor; kolay soru herkese göre kolay olacak. Haliyle SBS’den alınan puandan ziyade, 2013 SBS başarı sıralaması daha çok önemlidir.


2013 SBS soruları nasıl olacak ve yorumlar bu sayfada olmaya devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından SBS 2013 yılında son defa yapılacak.


]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe