-->

Erkeklerin asla birlikte olmak istemediği kadın tipleri !

Bir de erkeklerin ve kadınların hiçbir şekilde birlikte olmak istemediği belirli tipler vardır, bu hafta bu konuya değinmek istedim.
İlk olarak erkeklerin asla birlikte olmak istemediği kadın tiplerinden başlıyorum, haftaya da kadınların asla birlikte olmak istemediği erkek tiplerine bakarız.
Çok Konuşan Kadınlar: Anlattıkları ile evrenin sırrını veriyor olsa da erkeklerin birlikte olmaktan nefret ettikleri kadın tipleri listesinde çok konuşan kadınlar ilk sıradadır. Hele de aynı ses tonu ile, her olayı, tüm detayları ile, bitmez tükenmez bir uzunlukta anlatıyorlarsa… Aslında bu kadınlar sadece  erkekleri değil tüm sosyal hayatlarını kaybetme riski ile karşı karşıya kalabilirler.
ÇÖZÜM: Bu kadınlar kendilerini ve yaşadıklarını herkesin merakla dinlemek istediğini varsayar ve kimseyi konuşturmaz. Oysa ki insanları çekici kılan konuşmak değil dinlemek, anlatmak değil anlattırmaktır.
Çocuk Kadınlar: Ne kadar sevimli özelliklere sahip olsalar da erkeklerin gözünde yer edemeyen diğer bir kadın tipi de cici- çocuk kadınlardır. Çocuk gibi konuşan, kaprisli ve fazla hareketli bu kadınlar erkekleri çekmek yerine uzaklaştırabilir. Fazla çocuksu ve şımarık tavırlar ile bir aşk ilişkisini ebeveyn çocuk ilişkisine çevirebilir ve sorumluluktan, hatta baba olmaktan bu kadar korkan erkeklerin hemen kaçmasına neden olabilirler.
ÇÖZÜM: Sadece kadınlar değil tüm insanlar yaşlarının gerektirdiği olgunlukta ve kişiliklerini yansıtan tavırlarla etkileyicidir. Olduğundan küçük ya da olduğundan büyük tavırlar içinde olmak kişiyi çekici değil itici kılar. Eğer davranışlarınız 5 yaşında bir çocuğu andırıyorsa bunu acilen değiştirip, yaşınızın keyfini sürün derim.
Her şeyi bilen kadın: Her lafa giren, her şeyi bilen, her konunun uzmanı kadınlar genel olarak erkekler tarafından arzulanmaz. Bir danışman edasıyla erkeğin hayatına, işine ve hayatının her alanına sızarak, kontrol etmeye çalışırlar. Bu sadece rahatsız edici bir tavır değil aynı zamanda aşk enerjisini yok eden bir durumdur. Her şeyi bildiğini zannetmenin bir adım sonrası yargılamaktır ve tabii bu tipler ilişkilerinde yargılayıcı rolü üstlenirler.
ÇÖZÜM: Danışman tavrı sadece profesyonel danışmansanız takınacağınız bir tavırdır. Bunun dışında hayatta her şeyi bilen olmak gibi bir misyon üstlenmek hem yersiz hem de yetersiz bir davranıştır. Her konuda fikir yürütmek, konuyu biliyor bile olsanız sizi itici yapar. Bildiğiniz konularda bile dinlemeyi, üst perdeden akıl vermeyi bırakmalısınız.
Para odaklı kadın: Erkeklerin uzak durmaya çalıştığı kadın tiplerindendir. Zengin erkek avcısı olarak da bilinirler. Bir erkeğin onlarla birlikte olabilmesi için bedel ödemesi gerektiğine inanırlar, bazen başarılı da olurlar. Ama genel olarak erkeklerin kaçındığı kadın tiplerindendir, uzun vadede erkekler bu tip kadınların kendilerini sevmediğini sadece çeşitli faydalar sağlamak için ilişki yürüttüğünü düşünürler. Bu tip kadınlar artık erkeklerin de bağımsız, kariyerli, kendi hayatını kendi imkanları ile sürdürebilecek güçteki kadınları tercih ettiklerini bilmelidirler.
ÇÖZÜM: İlişkilerde bedel ödemek diye bir şey olamaz, taraflar birbirlerine içlerinden gelen jestleri yapabilir ve imkanlar sunabilirler ama bu bir zorunluluk değildir. Böyle bir düşünceniz varsa hemen kendi ayaklarınızın üstünde durmaya başlamalı ve ilişkilerinizdeki odak noktasını paradan, sevgiye çevirmelisiniz.
Obsesif/ ısrarcı kadın: Erkeklerin en korktukları kadın tipidir. Erkekler onlar ile bir kere birlikte olurlarsa hayat boyu kurtulamayacaklarını düşünürler. Israrcı ve hatta karşılık göremezlerse zarar verici olabilirler. Devamlı arayan, görüşmek için ısrar eden ya da ayrılığı kabul edemeyerek problem çıkaran kadınlar bu grubun içindedir.
ÇÖZÜM: Bir ilişkiyi bitirmenin en emin yolu ısrarcı ve takıntılı olmaktır. Her insan karşısında saygın bir kişilik bulmak ister. Obsesif kadınlar erkeklerin sevgisini ve aynı zamanda saygısını kaybeder. Eğer bu tür özellikler gösteriyorsanız, ilginizi başka yere çevirip, hayatınızdaki aşkı hedef haline getirmemeyi öğrenmelisiniz.
Depresif kadın: Erkeklerin anlayamadığı ve birlikteyken en çok sıkıldığı kadın tipidir, depresif kadınlar. Hep bir dertleri, yakınacakları konuları olur. Sürekli ilgi odağı olmak isterler, ilgi bir an onların üstlerinden çekilse yeni bir trajedi yaratarak ilgiyi tekrar üstlerine çekmek  isterler. Genelde asık suratlı, kimsenin anlamadığı dertleri olan, “derin” kadınlardır.
ÇÖZÜM: Eğer gerçekten depresyondaysanız, bir psikoloğa görünüp bu konuyu halledin. Yok böyle düşünceli bir hava yaratıp enteresan olacağınızı düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Erkekler mutlu, neşeli ve birlikte eğlenebileceği kadınlarla olmak isterler, tüm insanlar gibi…
Fiziğine özen göstermeyen kadınlar: Ter kokan, kirli kıyafetlerle dolaşan, dikkat çekici bir şekilde kendisine, vücuduna, el ve ayak temizliğine dikkat etmeyen kadınların erkek dünyasında hiç şansı yoktur. Erkekler İç güzellik kadar dış güzelliğe, en azından temizliğe hayati önem verir.
ÇÖZÜM: Fiziğinize, kıyafetlerinize ve temizliğinize önem vermek, kişiliğinizin önemli bir göstergesi, kendinize duyduğunuz saygı ve sevginin belirtisidir. Dünya güzeli olmaya gerek yoktur, ama olabileceğinizin en iyisi olmaya çalışmak gerekir. Tabiat anayı değil ama karşı cinsi, temizlik ve hijyen ile ikna edebilirsiniz.
Yukarıda listelenen kötü özellikler her insanda bulunabilir, belirli dönemlerde ortaya çıkabilir fakat önemli olan bu özelliklerin kişiliğe dönüşmemesidir!
İlişki Koçu Cansu Yağız Ayazi]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe