-->

Can Bonomo Eurovision'dan Çıkarıldı mı


Bu konu hakkında TRT henüz bir basın açıklaması yapmazken, Can Bonomo'nun yakın çevresi bu kararın kendisi tarafından değil, resmi kurumlar tarafından alındığını belirtti.

Can Bonomo, internet sielerine düşen bu haberi kendi resmi sitesinden duyurmadı, ancak yakın çevresine "nedenin ne olduğunu tahmin ettiğini" söyledi. Kendisine ulaştığımız Can Bonomo konuyla ilgili üzgün olduğu ve henüz konuşmak istemediğini, TRT 'nin konuya açıklık getirmesi gerektiğini, ancak bundan sonra konuyla ilgili açıklama yapabileceğini belirterek suskunluğunu korudu. Yetkili kurumların bugun akşam saatlerinde bir açıklama yapması bekleniyor.
  can bonomo erozyandan atıldımı  can bonomo eurovisionda neden yok can bonomo ya ne oldu can bonomo eurosyonda neden yok  can bonomo eurovisiondan neden çıkarıldı
TRT'nin aldığı bu karar basında sıkça yer alan 'Can Bonomo Yahudi mi, değil mi?' tartışmasının bir sonucu olabileceğini akıllara getirdi. Can Bonomo her ne kadar 'Türk'üm' dese de bazı çevreler tarafından hakkında çıkan 'Yahudi'oldukça eleştirilmiş ve bu çevrelerin hedefi haline gelmişti. Bu konu, dış basında da daha önce yer almış, Can Bonomo'nun orijininin İtalya olduğunu yazan yabancı kaynaklı Eurovision siteleri ise Bonomo'nun Yahudi olduğunu da vurgulamıştı. Peki bu Dil, Din konusu neden bu kadar önemli? Daha önce de Eurovision ile ilgili, 'şarkı hangi dilde olmalı' tartışmalarına bu sefer de din ve mezhep mi ekleniyor?

Eurovision kurallarına göre, yarışmaya katılacağı bildirilen sanatçı, yarışmadan çekilirse; o ülke yeni bir aday sunamıyor ve yarışmacı direkt olarak elenmiş sayılıyor.

Can Bonomo'nu menejeri ve danışmanı Ece Celebioğlu Starlounge'a yaptığı özel açıklamada, " Biz de şu an habere bakıyoruz. Fakat böyle yok. TRT ile toplantıya giriyoruz, açıklama yapacağız " dedi]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe