-->

Okullara Tablet Bilgisayarlar Ne Zaman Dağıtılacak ?

2011-2012 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde öğrencilere 2.5 milyon adet tablet bilgisayar dağıtılacak.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulların akıllı tahtalarla donatılması ve ders kitaplarının bilgisayar ortamına taşınmasını öngören Fatih Projesi’ni 2011-2012 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde uygulamaya hazırlanıyor.
MEB, Fatih Projesi kapsamında öncelikle lise 1. sınıflardan başlayarak “akıllı tahtalar” ile donatacak. İkinci dönemden itibaren başlayacak bu altyapı kurulumu tamamlandıktan sonra her sene ilköğretim 5. sınıf ile lise 1. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtılacak. Dağıtılacak tablet bilgisayarların adeti yaklaşık 2.5 milyon olacak.
Öğrenciler, tablet bilgisayarları 4 yıl boyunca kullanabilecek. Bu sürenin sonunda tablet bilgisayarlar öğrencinin kendisine ait olacak. Bilgisayarın bozulması durumunda servis garantisi ve ağı olacak.
İnternet erişiminin hızlı ve kaliteli olabilmesi için okullara fiber kablolar döşeniyor. Ancak çok düşük nüfuslu, erişim maliyeti yüksek kırsal kesimdeki bazı okullar uydu tipi erişimle sisteme bağlanacak.
Tablet bilgisayarlara, öğrenci hangi sınıfa devam ediyorsa o sınıfın ders kitapları yüklenecek. Sınıflarda akıllı tahtalarla tablet bilgisayarlar etkileşimli olacağı için dersin işlenişi de etkileşimli yapılacak.
Okulların internet erişim kalitesinin arttırılmasıyla uzaktan eğitim imkanları gündeme gelecek ve ülkenin doğusundaki bir okulla batısındaki bir okul etkileşimli eğitim yapabilecek.
Fatih Projesi kapsamında eğitsel içeriklerin üretimi, yaygınlaştırılması, dağıtımı için bir “sanal fabrika” oluşturulacak. Yeni nesil eğitsel içerikler klasik kitaplardan farklı olarak görsel, işitsel, tepkisel olarak zenginleştirilmiş yapıda sunulacak.
Tablet bilgisayar uygulamasının 4 yılda tamamlanması planlanıyor. İlköğretim 5 ve lise 1. sınıf öğrencilerine dağıtımın ardından, uygulama diğer öğrencilere de yaygınlaştırılacak.




Kategori: Bilgisayar Donanımları, Eğitim, Teknoloji Tagged with 2011, 2012i2011 2012 eğitim ögretim yılında tablet pc verilecek mi, acil yardım tablet ne zaman verilecek, apple tablet, öğrencilere, öğrencilere tablet bilgisayar, bilgisayar, dağıtılacak, en iyi tablet, eğitim, Eğitim Mobile Android 2.3.4, 
fatih projesi akıllı android tabletler, fatih projesi akıllı tabletleri, fatih projesi akıllı tahta, fatih projesi android tabletleri, fatih projesi android tabletlerinin özellikleri, fatih projesi ihalesi, fatih projesi nedir, fatih projesi pilot iller, fatih projesi tablet, fatih projesi tablet özellikleri, fatih projesi tablet bilgisayar özellikleri, fatih projesi tablet ihalesi, fatih projesi tablet pc, fatih projesi tabletler ne zaman dağıtılacak, fatih projesi tabletleri, fatih projesi tabletlerinin özellikleri, ne zaman, okullara tablet ne zaman dağıtılacak, okullara tablet ne zaman verilcek?, tablet, tablet pc, tablet pcler ne zaman dağıtılacak, tabletler ne zama verilecek ?, teknik özellikleri ]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe