-->

Facebook Gizlilik Ayarları 2011-2012

En güncel şekliyle ve yenilenen baglantılarıyla altta sizlere resimli gizlilik ayarlarını anlattık arkadaşlar Zaman tüneli gizlilik ayarlarındada pek bi degişiklik yoktur

Gizlilik ayarlarına ulaşabilmek için önce facebooka giriş yapın
Facebook zaman tüneli gizlilik ayarları,facebook gizlilik ayarları nasıl yapılır RESİMLERİ ORJİNAL BOYUTLARIYLA GÖRMEK İÇİN O RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN..!

Sayfanızda çıkan hesap kısmına girin ve gizlilik ayarlarını seçin..

Güncellenen yüzüyle facebook tarafından oluşturulan yeni gizlilik ayarları şu şekildedirÜstte görülen ÖZEL Kısmına tıklarsanız alttaki gibi bi kutucuk çıkacaktırGizlilik ayarlarında bunlar hariç 5 adet ayardaha mevcutturNasıl Bağlantı Kurarsın
Bu kısma girdiğinizde Adını veya iletişim bilgilerini girerek aramada profilini kimlerin bulabileceğiSana kimlerin arkadaşlık isteği gönderebileceği,  kimlerin Facebook mesajları gönderebileceğiDuvarında kimlerin bir şey paylaşabiliceği ve son olarak Başkalarının Duvar yazılarını profilinde kimler görebilir? gibi başlıklar ve hemen bu başlıkların karşılarında tercihleriniz mevcuttur, dilerseniz herkes, arkadaşlarınız, arkadaşlarınızın arkadaşları veya sadece siz görebilirsiniz, bunlar bu seçeneklerde mevcuttur.

Etiketler Nasıl Çalışır
Burada ise bir fotoğrafta etiketlendiğinizde önce size sorulmasını istiyorsanız çıkan kutucuktaki ilk seçeneği kapalı yerine açık olarak değiştirin. Bunun haricinde etiketlendiğiniz fotoğrafı en fazla kimlerin görebileceği (örn; arkadaşlarımın arkadaşları) gibi çeşitli etiketleme ayarlarını yapabilirsiniz.

Uygulamalar ve İnternet Siteleri
Senin ve paylaşımda bulundukların tarafından uygulamalarla, oyunlarla ve internet siteleriyle nelerin paylaşılacağını kontrol etmek için ayarlarını düzenle.

Eski Gönderilerinin Hedef Kitlesini Sınırla
Bu aracı kullanırsan, profilinde arkadaşlarından daha geniş bir kitleyle paylaştığın içeriklerin (ör. Herkese Açık gönderiler) gizlilik ayarı Arkadaşlar'a değişecektir. Hatırlatma: Etiketlenen kişiler ile bu kişilerin arkadaşları bu gönderileri görebilir. Ayrıca gönderilerinin her birinin kendi hedef kitlesini belirleyebilirsin. Tek yapman gereken, değiştirmek istediğin gönderiye gidip farklı bir hedef kitle seçmektir. 

Engellenen kişiler ve Uygulamalar
Bu başlıktan kullanıcıları engelleyebilir, sürekli gelen ve sizi  etkinlik ve uygulama davetlerini engelleyebilirsiniz ]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe