-->

Zonguldak’ın ablası olacağım

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Adayı Neriman Posbıyık ile eşi Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Devrek’te CHP İlçe Örgütü’nce düzenlenen mitingde halka hitap ettiler.
Devrek Kaymakamlığı önünde düzenlenen mitinge yaklaşık bin kişi katılırken CHP Milletvekili Adayı Neriman Posbıyık ile Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a sevgi gösterisinde bulundular.
CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Neriman Posbıyık 9 yıllık AKP iktidarında Zonguldak’ın emekçi kentiyken emekliler kenti, yoksullar, garibanlar kenti haline geldiğini ifade etti. Kadının olduğu yerde disiplin ve düzen olduğunu söyleyen Posbıyık “Zonguldak’ın ilk ve tek kadın milletvekili olmak için yola çıktı. Ben bu yola çıktığımda sizler için taşın altına elimi değil vücudumu koydum. Yoksulluk, işsizlik Zonguldak’ın kaderi değildir. Ereğli’deki tersanelerden bir anda 7 bin işçi sokağa atıldı. Kimse ‘bu işçilerin ailesi ne olacak, çocukları ne yiyip-içecek?’ diye düşünmedi. AKP Milletvekillerinden bir tanesinin bile sesi çıkmadı.
“ZONGULDAK’IN ABLASI OLACAĞIM”
Zonguldak’ın bu güne kadar bir ağabeyi olmadı. Allah nasip ederse 13 Haziran’dan sonra ben Zonguldak’ın ablası olacağım” diye konuştu.
CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Neriman Posbıyık’ın konuşmasının ardından halkın karşısına çıkan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise AKP Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’a meydan okudu. Toptan’ın 40 yıldır milletvekili seçildiğini ifade eden Posbıyık “Toptan’ın bugüne kadar Zonguldak’a bir çivi çaktığını gördünüz mü? Çaycuma’ya, Gökçebey’e, Devrek’e, Alaplı ve Ereğli’ye bir tek tuğla koyduğunu gördünüz mü? Bu günlerde sıkılmadan çıkmış halen oy istiyor. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu nasıl Başbakan’ı televizyonlarda tartışmaya çağırıyorsa bende buradan Köksal Toptan’a sesleniyorum. Hangi televizyon kanalında istiyorsan yüreğin varsa çık karşıma. Ben tek başıma çıkacağım, sen bütün milletvekili adaylarını yanına al. İstediğin gazeteciyi yanına al, cesaretin varsa çık karşıma” dedi.
Başkan Posbıyık’a sevgi gösterisinde bulunan yüzlerce Devrekli konuşmasını da sık sık alkış ve tezahüratlarla kesti.
ZONGULDAK’I BİTİRDİLER
Başkan Posbıyık konuşmasında bu güne kadar görev yapan iktidar milletvekillerinin Zonguldak’ın haklarını savunmadığını belirterek “Devrek’te fabrikalar kapandı. Devrek Taş kapandı. Bazı köylerin ormancılık haklarını Devrek’ten alıp Yenice’ye verdiler, bir tek milletvekilinin sesini çıkardığını gördünüz mü? ERDEMİR’i 4 milyar dolara sattılar, parasını aldılar götürdüler Ankara’ya. Yerine bir şey yaptılar mı? Bakın Alacaağzı’nda silisyum madeni buldular. Tozunu toprağını bize yutturup gittiler 2 bin kişinin çalıştığı fabrikayı başka yere kurdular. TTK’yı da satacaklar. HEMA var biliyorsunuz sahibi Mehmet Hattat. Kapıda hazır bekliyor. Ama ben size söz veriyorum; Halil Posbıyık, Neriman Posbıyık sağ olduğu müddetçe değil Hattat, feriştahı gelse TTK’yı sattırmayız. Ereğli’de biz pısırık, korkak ve ürkek olanlara “A benim söm söm yarim” deriz. AKP Milletvekilleri de bu güne kadar hep a benim söm söm yarim milletvekili oldular. Şimdi AKP’den 2. sıradan aday olan Ercan Candan var, profesör. Benim arkadaşımdır. Çok tatlı bir çocuktur, efendidir. Ama Zonguldak’ın haklarını almak için efendi olmak yetmez ki. Efendilik bir erdem değil ki. Herkes efendi olacak. Birde Özcan Ulupınar var. Arkadaşımdır benim. Ağzına vur lokmayı al. Babasından izin almadan Devrek’ten dışarı adımını atamaz. Bize böyle adamlar lazım değil ki. Bakanların, başbakanların karşısına çıkacak, gerektiğinde yumruğunu masaya vuracak milletvekilleri lazım. Bakın Neriman Posbıyık benim eşimdir. Yiğittir, yüreklidir. Cesur bir kadındır. Zonguldak’ın, Devrek’in, Ereğli’nin, Çaycuma’nın haklarını savunmak için sonuna kadar mücadele edeceğinden emin olabilirsiniz” şeklinde konuştu.
 ]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe