-->

Street Fighter 4 Gizli Karakterleri Açma

Oncelikle oyunda;  6 tane standart ve 3 tane özel olmak üzere toplam 9 tane gizli karakter oldugunu belirteyim. Toplamda 25 karakter var.
Öncelikli olarak standart karakterleri açmamız gerekiyor.
Cammy  yi açmak için  Arcade modu C. Viper ile tamamlayın.
Sakura yı açmak için Arcade modu Ryu ile tamamlayın.
Fei Long  u açmak için  Arcade modu Abel ile tamamlayın.
Gen  i açmak için Arcade modu Chun Li ile tamamlayın.
Rose u açmak için Arcade modu M. Bison ile tamamlayın.
Dan  i açmak için  Arcade modu Sakura ile tamamlayın.
Burada Arcade mod oynarken onemli nokta hızlıca bitirmek istiyorsanız. Easiest (yani en kolay) seçeneğinde ve maçlar 1 round olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Standart karakterleri açtırmak için her seferinde son rakip olarak Seth gelecektir ki oyunun en güçlü karakteridir. Seth i High Kick(Yüksek  Tekme ) kullanarak yenmeye çalışın. Çünkü Easiest de olsa Seth gerçekten güçlü :)
Gelelim Özel Karakterleri açtırmaya
Öncelikle tüm standart karakterleri açtırmış olmamız gerek. Sonrasında ilk özel karakter Akuma yı açtırmak için Arcade modu daha önce oynadıgınız favori karakterinizle bir kez daha bitireceksiniz. Ama bu oyununuzda enaz 1 kere Perfect Round kazanmanız gerek ve hiç ama hiç Continue (yani kaybedip tekrar aynı maçı oynama) olmamanız gerek. Akuma ile 1 kereden fazla Ultra Combo Finish yapmayın Gouken meydan okuyabilir. Kaybetmeden Seth i dahil yeneceksiniz. Sonra Akuma size meydan okuyacak ve onu da dövüp ilk özel karakteri açtırmış oluyoruz.
Diğer özel karakterimiz Gouken ki bun karakteri açtırmak biraz daha uğraştırıyor. Öncelikle Akuma ile Arcade modu bir kere bitirin ve Goukenle ilgili bir video izlettirecek bize. Sonrasında yine favori karakterinizle Arcade mod a başlayın.
Bu oyununuz da –BURASI ÇOK ÖNEMLİ- 
Hiç ama hiç Continue olmadan ve round dahil kaybetmeden oynamanız gerekiyor  ve
Eğer oyununuz 1 round üzerinden ise;
- En az 1 veya daha fazla Perfect Round (hiç darbe almadan)
- En az 3 veya daha fazla Süper Combo veya Ultra Combo Finish
- En az 5 veya daha fazla First Atack (yani round başında ilk vuruş) yapmanız durumunda en sonda Gouken size meydan okuyacaktır.
Eğer oyununuz 3 round üzerinden ise;
- En az 2 veya daha fazla Perfect Round
- En az 5 veya daha fazla Süper Combo veya Ultra Combo Finish
- En az 10 veya daha fazla First Atack
Yapmalısınız ki Gouken size meydan okusun.
Son ve en önemli özel karakter Seth i açtırmak için Arcade modu tüm karakterler ile bitirmeniz gerekiyor. En son oynadıgınız karakter Seth i açtırmak için dövüşecek o yüzden favorinizi sona bırakmanızı tavsiye ederim.

Yukarıda Kullanılan yabancı terimler bilmeyen arkadaslar için
Perfect Round = Darbe almadan full saglık ile round bitirmek
First Atack = Round basladıgında rakibe ilk darbeyi vurmak
Super ve Ultra Combo Finish = Round biterken rakibi super veya Ultra combo ile bitirmek
Continue = Maçı kaybedip aynı maçı tekrar oynamak
Toparlayacak olursam ben kendi oyunumda ( alttaki Screenshot benim oyunuma aittir ) Daha Seth i açtıramadım. Tüm karakterler ile bitiriyorum. Ben oyunumu 3 round üzerinden oynuyorum. Az kaldı sayılır :)

Unutmayın arkadaslar özel karakterleri açtırırken yukarıda da belirttim kesinlikle maç kaybetmeyin yani Continue olmayın, Gouken için hatta round bile kaybetmemeniz gerekiyor. Sonrasında ben hepsini yaptım açılmadı falan demeyin emin olun eksik bir şey vardır. Ben bu şekilde çünkü açtırdım ve bu bilgileri yabancı forumlardan topladım dogrulugu garantidir. Diğer yazımda Challenge Mode dan bahsedicem ve Tüm Karakterlerin ayrı ayrı hareket ve Combo larını da yayınlayacağımda.
Seth i açtırdım arkadaslar az önce :)

Tavsiyem Akuma ve Gouken i açtırma yolunda kullandıgınız karakterleri kullanmayın diğerleriyle bitirin. Cunku aynı kullandıklarınızla tekrar bitirmeniz gerekmiyor arkadaşlar. Ve continue olsanız dahi problem değil sadece bitirin yeter. Hangi karakteri kullanmadıgınıza bakmak icin ana menuden "PLAYER DATA"  ya girip  "CARACTER RECORD" kısmından bakabilirsiniz. Orada hiç kullanmadıgınız karakterlerle bitirin Seth açılacaktır. İyi Oyunlar...

 ]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe