-->

Spor öncesi ısınma

Koşma veya egzersiz işlemleri tamamlandıktan sonra ise yapılacak olan açma germe hareketleri ile , yorulan ve gerilen kasların açılması ve rahatlanmasını sağlanmaktadır. Bu açma ve germe işlemleri gerektiği gibi yapılmaz ise , antreman sonrası ağrı yada sakatlık riski devam eder. Özellikle antremandan sonra yapacağınız iyi bir açma germe , ardından alacağınız ılık bir duş ile vücudunuzu oldukça dinç hale getirmeniz mümkündür.
Isınmadan yapılan ani hareketlerde kramp , adale sakatlığı gibi birçok problem cereyan edebilmektedir. Bu nedenle bilinçsizce spor yapmak , sağlığınızı olumlu etkilemek bi yana , sağlığınızın bozulmasına dahi yol açabilmektedir.
Halkımız tarafından yapılan yanlışların başında halı saha maçlarına ısınmadan başlamak gelmektedir. Spor yapmak amacıyla halı sahalara giden bilinçsiz vatandaşlarımız , ısınmadan direk maça başlamakta , bunun sonucunda sakatlık , ağrı , kramp gibi problemlerle karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu nedenle bilinçsiz olan insanlar bu konuda bilinçlendirilmeli , spor öncesi ısınmabilgisinin onlara da aktarılması gerekmektedir.
 ]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe