-->

Şehirde ne varsa, köyde de o olmaya başladı

TBMM Eski Başkanı Ak Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Terzi, Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanı Günyamin Bostancı ve partililer Çaycuma köylerine ziyaretlerde bulundular.
Güzelyaka, Güdüllü, Yakademirciler köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen Toptan, yoğun ilgi ile karşılaştı. Yakademirciler Köyü’nde bayanlarında toplantıya katılmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Köksal Toptan, “Şehirde ne varsa köyde de o olmaya başladı” dedi.
Köy sakinlerinin yoğun katılımıyla yapılan toplantıda konuşma yapan Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, her şeyin Ak Parti döneminde gerçekleştiğini belirterek: “7 sene içerisinde Çaycuma’ya gelenler değişim ve dönüşüm olduğunu bize söylemektedirler. Bunlardan da son derece mutluyuz. Sayın Köksal Toptan’ın bize çok büyük destekleri olmuştur. Şimdi bazıları ‘ne yaptınız, ne ettiniz?’ diyor. Ama biz onların peşinde değiliz. Biz hiçbir zaman Ankara’da elimiz boş dönmedik. Eğer biz Çaycuma’ya ikinci bir köprü kazandırdıysak bunu Ak Partimize borçluyuz. Çaycuma Havaalanı ile ilgili bizimle dalga geçtiler. Alay ettiler. Uçaklarla inekler uçar dediler. Ama bunların hepsi şimdi gerçek. Bunlar lafla olan işler de değil. İşte bunların hepsi Ak Parti döneminde oldu” şeklinde konuştu.
TOPTAN: GURUR DUYUYORUZ
Köylerin günden güne geliştiğini ve artık çocukların oyun parkları, gençlerinde internet bağlantıları istediğini ifade eden TBMM Eski Başkanı, Ak Parti Milletvekili Köksal Toptan ise: “Eskiden köye gittiğimi zaman hanımlar binaların köşesinden bize bakmaya çalışırlardı. Şimdi ise geldiler bizimle beraber aynı masa etrafında Türkiye siyasetini dinliyorlar ve konuşuyorlar. Şehirde ne varsa köyde de o olmaya başladı. Ama sadece bu yeter mi? Şehirde olanı köye getirmek zorundasınız. Yani yol getireceksiniz. Eskiden Yakademirciler’e en az 2 saatlik yol kat ederdik. Şimdi asfalt yol var ve bu yolun kalitesinin yükseltilmesi talebi var. O zaman elektrik yoktu ama şimdi öyle bir problem yok. Şimdi çocuklar oyun bahçeleri, gençler ise internet bağlantısı istemeye başladılar. Demek ki şehirde ne varsa köyde de o olmaya başlandı. Bundan gurur duymamız lazım. Bu alanda yapılan en büyük iş KÖYDES Projesidir. KÖYDES Projesi Cumhuriyet tarihimizin şehirde ne varsa köyde de olmasını sağlayan bir projedir. Köylerde elbette ki halen ihtiyaçlar var.  Yetersiz suyu olan köylerimiz var. Demek ki daha yapılacaklar var” dedi.
 ]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe