-->

E-okulda ilköğretim dışındakiler ne yapacak?

İlköğretim okulları dışındaki okullarda okuyan öğrencilerin; Öğrenci T.C. Kimlik Numarası, Adı soyadı, Sınıfı, Baba adı, Ana adı, Cinsiyeti, Doğum yeri, Doğum tarihi, Telefonu, Elektronik posta adresi, Engel durumu, AlanBölümDal bilgisi,2828 Sayılı SHÇEK Kanunu kapsamında olup  olmadığı, Yabancı dili bilgileri girilecektir.
Her öğrenci için ayrı bir numara verilmelidir. e-Okul sisteminde anasınıfı öğrencilerine okul numarası vermeden kaydetme imkanı bulunmamaktadır. Öğrencilere numara vererek kaydettikten sonra eğer aynı okulda devam ediyorlarsa aynı numarayla devam etmeleri sağlanabilir. Sağlanamıyorsa da numara değişikliği yapılabilir. Öğrenci başka bir okulda 1. sınıfa devam edeceği zaman bilgileri sistemden çekildiğinde numarası otomatik olarak boşa çıkar.
Herhangi bir nedenle bilgisi sistemden çekilemeyen öğrenciler için numaralar ancak ölüm ve öğrenim çağı dışına çıkma durumunda
kullanılabilir. Bu durumda olan öğrencilere ulaşılabiliyorsa kayıt yaptırdıkları okula bilgilerinin çekilmesi sağlanmalıdır.
 ]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe