-->

Bankalara Havale ve Eft ücreti ödemeyin

Garanti ve İşbankası için geçerlidir.
Ticaret ile uğraşan birçok kişi internet üzerinden havale ve eft yapar.. Ve en çok kullanılan bankaların başında Garanti Bankası ve İş bankası gelir, tabi bu popüler bankalardan Garanti Bank eft için 2.50 tl, havale için 0,90TL ye yakın, işbank ise eft için 2,5TL, havale için 0,75TL bir ücret kesmekte.. Gün içerisinden sürekli ödeme gönderen birisi için biriken bu kesintiler boşa giden bir para sonuçtaa. ve bunun önüne geçmek için bulunmuş olan bir çözümü sizlere açıklıyorum hemen.. Adımları doğru şekilde yaparsanız artık Garanti Bank ve İş Bank üzerinden yaptığınız havale/eft ler için hiçbir ücret ödemeyeceksiniz.
Öncelikle bilgisayarınızda Firefox browser kurulu olması gerekiyor. Kurulmak için tıklayın. Temel mantık şudur;  Garanti ve İş Bankası WAP (yani cep telefonu üzerinden) ile yapılan Havale ve EFT’lerden ücret almıyor. Malumunuz 2-2,50 lira epeyce oldukca fazla. WAP üzerinden yapınca da TL Bakiyeler astarı yüzünden pahalı geliyordu.
Şimdi öncelik bu adresten ilk  eklentimizi kuruyoruz ve firefox u yeniden başlatıyoruz.
Daha sonra diğer eklentimizi ise bu adresten indiriyoruz ve yine firefox’u yeniden başlatıyoruz.. Bu eklentiler sayesinden şuan browserımız iPhone olarak tanımlanmış durumda. Bunun içinde Firefox’ta üst menüden Araçlar > “Default user agent” yazısına gelin oradan iPhone’u seçin.. Şuanda browserımız iphone’dur. (Eğer bu bölümde iPhone seçeneği yoksa yazının son bölümlerini detaylıca okuyup uygulayın lütfen.)
Test etmek için hemen Garanti Bank Wap sayfasına giriş yapın. veya İş Bank Wap sayfasınada giriş yapabilirsiniz. Eğer sayfalar açıldıysa giriş yapıp eft ve havale işlemlerini test edebilirsiniz. Ben denedim eft ücreti kesmiyor  Sistem tamamen güvenli çünkü browser bizi iPhone’dan internete girdik mantığı ile tanımaktadır.
Bol kazançlı günler..
Şimdi gelelim yukarıdaki bahsettiğimiz durumun olmamasına; Öncelikle Firefox’umuz güncel ve yukarıdaki 2 eklentiyide kurduk ama Araçlar > “Default user agent” yazısına gelince İphone seçeneği yok.. Panik yapmayın hemen browserımızı tanımlayalım. Araçlar > “Default user agent” bölümünde > User Agent Switcher > Options ve New i seçiyoruz. Aşağıda açık şekilde belirtilmiş ayarları ilgili bölümlerin karşısına tam olarak yazın ve ekleyin.
# Description: iPhone
# User Agent: Mozilla/5.0 (iPhone; U; CPU like Mac OS X; en)
# App Name: AppleWebKit/420+ (KHTML, like Gecko)
# App Version: Version/3.0
# Platform: Mobile/1A542a Safari/419.

Ekleme işlemini başarılı bir şekilde yaptıysanız Araçlar >  “Default user agent” bölümünde > iPhone çıkacaktır, ona tıklayın ve Test etmek için hemen Garanti Bank Wap sayfasına giriş yapın. veya İş Bank Wap sayfasınada giriş yapabilirsiniz.
Ücretsiz işlem yapmanın keyfini çıkartın
 ]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe