-->

22 Ağustosta Türkiye’de Internet’e ne olacak?

18 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.
Arkadaşlar 22 Ağustosta internette bir sürü farklılık olacak, şimdiden testleri yapılan sistemle farketmişinizdir ki enteresanlıklar var. 22 Ağustostan sonra eğer vazgeçilmezse resmen ortadoğu ülkeleri ile aynı klasmana giriyoruz, heykelleri yıkmak gibi şeyler de bunun üzerine tüy.

Çocuklarımıza bırakacağımız ülke 3-5 hastalıklı kafanın düşündüğü gibi mi olacak yoksa insanlığımızın yüzyıllaca üzerinde geliştiği, geliştirdiği kendini sürekli yenileyip tarihe izlerini bıraktığı bilim ve sanatın ışığında aydınlık bir ülke mi bırakacağız?
Bir taraftan kanal istanbul deniyor ama diğer yapılanlara baktığımızda bu dediğimgibi ortadoğu ülkelerinden farkı olmayan uygulamalar, Dubai’de Suidiler de ve diğer orta doğu ülkeleri de böyle büyük projeleri yapıyorlar ama neredeyse hiç birinde demokrasi yok hiç birinde güncel sanat, bilim yok. Onlar bile Twitter da bu şartlarda devrim yapıyorlar biz ise kendi kendimizi sınırlandırmaya izin veriyoruz, belki bu yapılanların amacı o ülkelerde olan protestoların biz de olmaması için bir önlemdir.
Şu bir gerçek ki mesela kimi ebeveyn için playboy.com 15 yaşındaki çocuğuna zararlı bir site değil, kimi için ise çok zararlı bir site. Bu durumda ailelere müdahale edip devletin kendi ahlakını onlara dayatması faşizm değil de nedir? Ormanları koruyoruz dediler villaları dikip oturdular, bilmem neyi koruyoruz dediler bir tarafımıza monte ettiler şimdi çocukları koruyoruz deyip canımıza okuyorlar vesselam. Eğitim, sınavlar şaka gibi, sağlık, doktorlar ki en mutlu olması gereken kişiler grevde, barınma, TOKİ de kim alıyor kims atıyor belli değil, savunma, NATO diye bir şey var o ne derse o. Yeter be kardeşim taşınalım buralardan başka memlekete de ne yaparlarsa yapsınlar.
Devletin acilen internetten elini çekmesi lazım ve AB de ki her işine geleni aldıkları gibi bu konuda da gerekeni almalılar.

 ]]>
Get updates in your Inbox
Subscribe